меню
меню

Процедура покриття нігтів гель-лаком — одна з найбільш популярних в б'юті індустрії. І це не дивно, адже такий манікюр має бездоганний вигляд і носиться довго. Але, напевно, ви чули, що думки про це покриття різняться. Хтось стверджує, що воно абсолютно безпечне, а інші запевняють, що воно може завдати шкоди нігтям. Так яка ж думка вірна? В цьому ми розберемося в цій статті.

Чи безпечний гель-лак: вплив на нігті

Гель-лак став улюбленцем мільйонів жінок. Але чи справді він безпечний для нігтів? Для того, щоб це зрозуміти, потрібно розглянути, яку користь і шкоду може принести гель-лак.

Плюси

Плюсів у гель-лаку чимало. По-перше, він створює щільне покриття, яке може захищати нігтьову пластину від агресивного зовнішнього середовища — води, побутової хімії та навіть механічних пошкоджень. Також гель-лак зміцнює тонкі та ламкі нігті. Завдяки йому вони менше ламаються та розшаровуються. До того ж завдяки такому покриттю можна візуально вирівняти нігтьову пластину, приховати дрібні дефекти та створити акуратну форму.

Звісно, головна перевага гель-лаку — це довготривалий результат. При правильному нанесені, він тримається до 3–4 тижнів. А це значна економія часу, адже його не доводиться витрачати на щотижневі походи до майстра.

Мінуси

Тепер варто поговорити про мінуси гель-лаку, адже вони у нього також є:

  • У складі гель-лаку є полімери, смоли та інші активні речовини, які щільно закривають поверхню нігтя. Через це пластина пересихає.
  • Перед нанесенням покриття нігті обробляють дезінфектором, шліфують, знежирюють і часто використовують праймери з кислотами. Все це послаблює пластину.

Після зняття гель-лаку нігті можуть бути тонкими та сухими або розшаровуватися. Зазвичай це тимчасові прояви. Але якщо не дати їм відновитися, стан буде тільки погіршуватись.

Як лампа для сушіння впливає на нігті

Лампа для полімеризації гель-лаку — обов’язковий етап у манікюрі з покриттям. Проте саме навколо неї найчастіше точаться суперечки стосовно безпеки.

На практиці використовують два типи ламп:

  • UV-лампи (ультрафіолетові) — працюють у діапазоні хвиль приблизно 350–400 нм.
  • LED-лампи (світлодіодні) — мають діапазон від 365 до 410 нм.

Ці хвилі не становлять загрози для здоров’я людини, адже небезпечними вважаються тільки ті, що коротші за 295 нм.

Також часом можна почути побоювання, що лампи для гель-лаку пришвидшують старіння шкіри. Але факти кажуть інше. За даними Американської академії дерматології, доза UV-випромінювання під час манікюру в рази нижча, ніж від 10-хвилинного перебування на сонці. До того ж шкіра рук має кращий природний захист від ультрафіолету, ніж, скажімо, обличчя.

Тому можна з упевненістю сказати, що лампи, які використовують для полімеризації гель-лаку, абсолютно безпечні та не шкідливі.

Чи можна носити гель-лак постійно

Якщо вам подобається манікюр з гель-лаком, ви можете робити його регулярно. Однак варто пам’ятати, що таке покриття не можна переношувати. Оптимальна періодичність процедури — кожні 2–3 тижні.

Але велику роль тут відіграє якість матеріалів і професіоналізм майстра. Неякісні гель-лаки та неправильна підготовка пластини можуть призвести до ламкості й розшаровування нігтів. Тому важливо не економити на покритті та довіряти свої руки перевіреним салонам.

Якщо ж ви помітили, що гель-лак почав погано триматися, а стан нігтів погіршився — це сигнал, що потрібно зробити паузу. Після зняття дайте пластині час на відновлення. Щоб цей процес прискорити, використовуйте олію для кутикули, зволожувальні засоби й зміцнюючі бази. Після того, як стан нігтів покращиться, можна сміливо повертатися до улюбленого покриття.

Кому не варто робити гель-лак

Є ситуації, коли від покриття нігтів гель-лаком краще відмовитися або принаймні порадитися з лікарем. Давайте розглянемо, кому саме не варто робити таку процедуру.

Вагітним

Під час вагітності організм жінки стає чутливішим до зовнішніх впливів, зокрема й до хімічних речовин у складі гель-лаку або рідини для його зняття. Вони можуть викликати алергічні реакції, особливо якщо процедура манікюру проводиться регулярно. До того ж у цей період змінюється гормональний фон, а це, своєю чергою, може вплинути на стан нігтів. Вони стають ламкими, і гель-лак може триматися гірше.

Якщо ви перебуваєте в положенні й дуже хочете зробити манікюр, краще обирати безпечні варіанти. До того ж б'юті-індустрія не стоїть на місці, і на сьогодні їх достатньо багато.

Людям із грибком нігтів

Гель-лак категорично не можна наносити на нігті уражені грибком. Покриття лише погіршить ситуацію, адже під ним створюється герметичне середовище, в якому грибкові бактерії розмножуються ще швидше. Крім того, якщо покрити такі нігті лаком, це ускладнить діагностику захворювання та його лікування. У такому випадку спочатку потрібно пройти курс терапії та відновити пластину, а вже потім повертатися до улюбленої б'юті-процедури.

Людям з ендокринними захворюваннями

Захворювання щитоподібної залози, діабет або інші ендокринні порушення можуть впливати на якість нігтів. Вони стають тонкими, ламкими та можуть змінювати свою форму. У таких випадках гель-лак не лише погано триматиметься, але й може створювати додаткове навантаження на ослаблену пластину.

Якщо ви маєте такі проблеми, перед записом на процедуру обов'язково проконсультуйтеся з лікарем. Також варто попередити майстра про ваше захворювання. Це дуже важливо, адже в таких ситуаціях потрібно обирати той тип манікюру, який не пошкоджуватиме шкіру і не порушуватиме її цілісність.

Людям з алергією на хімічні речовини

Деякі клієнти можуть мати індивідуальну алергічну реакцію на компоненти гель-лаку або супутні засоби (базу, топ, праймер тощо). Важливо розуміти, що алергія може проявитися не одразу, а після кількох процедур. Серед її основних симптомів виділяють наступні:

  • почервоніння шкіри навколо нігтів;
  • свербіж або печіння;
  • висипання, дрібні пухирці;
  • набряк пальців або кутикули;
  • тріщини та лущення шкіри;
  • відшарування або ламкість нігтів.

Якщо ви помітили будь-який із цих симптомів — необхідно терміново зняти покриття та звернутися до дерматолога для лікування алергічної реакції. Після цього варто відмовитися від подальшого використання гель-лаків і звернути увагу на гіпоалергенні варіанти.

Популярні міфи про гель-лак

Існує безліч чуток, суперечливих думок і міфів про гель-лак. Давайте розберемося в найпоширеніших з них, щоб скласти об'єктивне уявлення про цю популярну процедуру.

Міф 1: Після зняття гель-лаку потрібно зробити перерву, щоб нігті «подихали»

Це не відповідає дійсності. Нігті — це ороговілі клітини, і вони не «дихають». Саме тому перерва після гель-лаку не має жодної користі сама по собі. Виняток — ситуації, коли нігтьова пластина або шкіра навколо травмована, пошкоджена, інфікована, уражена грибком чи має прояви алергічної реакції. У таких випадках варто утриматись від процедури й звернутись до дерматолога або подолога.

Міф 2: Гель-лак погано впливає на нігті

Насправді сам гель-лак не шкодить нігтям. Проблеми виникають не через покриття, а через порушення технології його нанесення або зняття. Наприклад, при неправильному знятті можуть виникнути наступні проблеми:

  • стоншення нігтьової пластини;
  • характерні білі рисочки на нігтях;
  • оніхолізис (відшарування нігтя від ложа).

Також використання неякісного гель-лаку або надто агресивних праймерів і баз може спричинити опіки нігтьової пластини. Вони проявляються у вигляді чорних рисочок або плям.

Міф 3: Вживання антибіотиків сприяє відшаруванню гель-лаку з натуральних нігтів.

Це твердження не зовсім точне. Насправді тривалий прийом ліків частіше вказує на те, що в організмі є певні збої. І саме ці внутрішні процеси, пов’язані із захворюванням, можуть негативно впливати на стан нігтів. Відшарування покриття в такому випадку — скоріше наслідок загального стану здоров’я, а не медикаментів.

Міф 4: Нанесення олії для кутикули на свіже покриття може сприяти відшаруванням.

Якщо гель-лак нанесено правильно, покриття щільно прилягає до нігтьової пластини, то жодна олія не може спровокувати його відшарування. Навпаки, такі косметичні засоби мають чимало переваг. Їх щоденне нанесення допомагає підтримувати нігті в гарному стані, робить шкіру навколо них еластичною, запобігає її пересиханню та появі задирок.

Підсумовуючи, можна з упевненістю сказати, що якісний гель-лак сам по собі не шкодить ані нігтям, ані організму загалом. Усі потенційні проблеми зазвичай виникають не через саме покриття, а через порушення технології його нанесення, зняття або використання неякісних матеріалів. Тому запам'ятайте головне правило — виконуйте процедуру тільки у професійних студіях манікюру у Києві, обирайте перевірені матеріали та регулярно оновлюйте покриття. В такому разі гель-лак не шкодитиме, а тільки прикрашатиме ваші ручки.

Зміст статті