меню
меню

Жоден манікюр, навіть із найстильнішим дизайном і ідеальним покриттям, не виглядатиме охайно, якщо кутикула пересушена або пошкоджена. Саме вона формує загальне враження про нігті. Але крім естетики, кутикула виконує дуже важливу функцію. Вона захищає нігтьову пластину від інфекцій, бактерій та зовнішніх подразників. Саме тому за нею потрібно регулярно доглядати. А як це зробити, ми розкажемо далі.

Що таке кутикула

Кутикула — це тонкий валик шкіри, який обрамляє основу нігтьової пластини. Вона виконує надважливу захисну функцію, а саме не дає мікробам, бактеріям і бруду проникати до зони росту нігтя, де формується його основа. Кутикула складається з двох частин — живої тканини (епоніхію), яка щільно прилягає до нігтя, та ороговілого шару, який відростає разом з пластиною.

Якщо ви хочете, щоб ваші нігті були охайними та здоровими, важливо регулярно видаляти сухі, відмерлі клітини, а живу тканину — зволожувати. В іншому випадку кутикула розростається, тріскається та утворює задирки. Через такі мікротріщини можуть потрапити інфекції, що в результаті призводить до запалення та навіть нагноєння. Крім того, поганий стан кутикули може уповільнювати ріст нігтів, провокувати на їх поверхні появу бугрів і поздовжніх смужок.

Як правильно доглядати за кутикулою

Красива кутикула — це не тільки естетично. Це й гарантія того, що ваші нігті будуть здоровими. Але які кроки потрібно виконувати для догляду за нею? Розберемо кожен з них детально.

Видалення

Як ми казали раніше, ороговілі частинки кутикули потрібно регулярно видаляти. Однак спершу потрібно обрати спосіб, який підійде саме вам. Методів існує кілька:

  • Обрізний манікюр — класичний варіант, коли кутикулу зрізають за допомогою спеціальних гострих інструментів.
  • Апаратний манікюр — виконується за допомогою фрезера з різними насадками.
  • Європейський (необрізний) — використовується спеціальна рідина для розм’якшення кутикули, після дії якої вона легко видаляється апельсиновою паличкою.

Якщо у вас складна кутикула (суха, тонка, подразнена), краще довірити манікюр професійному майстру, який обере метод під тип вашої шкіри.

Зволоження

Зволоження має увійти в вашу щоденну звичку, адже тільки в такому випадку воно принесе результат. Найкраще для цього підходять олії для кутикули. Вони можуть містити не одну олію, а цілий комплекс. Також не зайвими будуть вітаміни та екстракти.

Олію потрібно наносити у зону росту нігтя масажними рухами. Вона живить шкіру та пом'якшує її, за рахунок чого манікюр завжди буде виглядати свіжим. Окрім олій, варто регулярно використовувати поживні креми для рук, особливо в холодну пору року. Якщо потрібен інтенсивний догляд, можна зробити парафінотерапію або SPA-процедури для рук.

Масаж

Легкий масаж під час нанесення крему або олії — це простий спосіб покращити кровообіг, пришвидшити ріст нігтів і зробити руки більш доглянутими. Така рутина займає кілька хвилин, але ефект від неї неможливо не помітити.

Професійні засоби для догляду

На полицях косметичних магазинів можна знайти безліч засобів для догляду за кутикулою та шкірою рук. Поговоримо про найпопулярніші з них.

Олії для кутикули

Олія — це ваш головний помічник у догляді за кутикулою. Вона живить, зволожує й пом’якшує шкіру, запобігає появі задирок і тріщин, а також стимулює ріст нігтів. Краще обирати засоби, які мають у своєму складі масла жожоба, мигдалю, аргани, авокадо, виноградних кісточок, а також вітаміни A, E та екстракти рослин. Олію потрібно наносити на кутикулу щодня, бажано ввечері.

Креми та гелі

Креми та гелі — це засоби, які глибоко зволожують руки, а також захищають їх від впливу зовнішніх чинників. Обирайте такі продукти залежно від сезону, наприклад, для літа підійдуть легкі текстури, а для зими — більш живильні. Якщо на шкірі є подразнення, можна обирати засоби, до складу яких входять пантенол, алантоїн і гіалуронова кислота.

Засоби для розм'якшення кутикули

Засоби для розм'якшення кутикули (ремувери) — це спеціальні формули, до складу яких входять лужні компоненти (наприклад, гідроксид калію або натрію). Саме вони допомагають м’яко й безпечно видалити ороговілі частинки шкіри навколо нігтя, не травмуючи живу тканину.

Ремувер застосовується наступним чином:

  • Нанесіть засіб на чисту шкіру навколо нігтя.
  • Залиште його на 1–2 хвилини (точний час вказується на упаковці).
  • Акуратно відсуньте кутикулу апельсиновою паличкою або пушером.
  • Видаліть залишки засобу серветкою або водою.

Після процедури бажано нанести на кутикулу зволожувальну олійку або крем.

Поширені проблеми з кутикулою

Навіть така маленька частина тіла, як кутикула, може створювати чимало проблем. Найпоширеніші з них:

  • Сухість і лущення — виникає через недостатнє зволоження, а також вплив холодного повітря, агресивних миючих засобів або часте миття рук.
  • Задирки — з’являються, коли кутикула пересушена або неправильно видалена. Можуть бути болючими й провокувати запалення.
  • Тріщини та мікротравми — результат надмірного обрізання або необережного використання гострих інструментів. Через такі пошкодження легко потрапляє інфекція.
  • Надто швидкий ріст кутикули — може свідчити про регулярні помилки у її видаленні або зневоднення шкіри.
  • Запалення (почервоніння, набряк, біль) — часто виникає через алергічну реакцію на косметичні засоби або бактеріальне ураження. У такому випадку варто звернутися до фахівця.

Усі ці проблеми найчастіше є наслідком неправильного догляду за кутикулою. Якщо ви хочете їх уникнути — читайте наші поради в наступному розділі.

Поради для догляду і здоров'я кутикули

Всі ми мріємо про те, щоб наші руки, нігті та кутикула виглядали доглянутими. І досягти цього не так складно, якщо слідувати таким простим правилам та порадам:

  1. Видаляйте кутикулу регулярно тим методом, який підходить саме вам (обрізний, апаратний або європейський).
  2. Якщо використовуєте ріжучі інструменти, переконайтесь, що вони гострі та продезінфіковані.
  3. Не обрізайте кутикулу надто глибоко та робіть кожен рух максимально обережно, щоб не травмувати ніжну шкіру й не спровокувати запалення.
  4. Якщо з’явилися задирки, не здирайте їх, а обережно зріжте чистим інструментом.
  5. Щодня зволожуйте кутикулу та шкіру рук олійками, кремами або живильними гелями.
  6. Раз на тиждень робіть легкий пілінг для рук або використовуйте скраб для видалення відмерлих клітин шкіри.
  7. Не забувайте про масаж кутикули та рук, адже це покращує кровообіг і стимулює ріст нігтів.
  8. Захищайте руки рукавичками під час прибирання, миття посуду чи контакту з агресивною хімією.
  9. Обирайте натуральні та якісні косметичні засоби для догляду, які не провокують алергію.
  10. Пийте достатню кількість води, адже зволоження починається зсередини.
  11. При частих проблемах з кутикулою або шкірою здайте аналізи й проконсультуйтеся з лікарем. Можливо, вам не вистачає вітамінів.

І найголовніше, якщо вам не вдається самостійно доглядати за кутикулою, не варто мучити себе та свої руки. Краще запишіться на манікюр до професійного майстра. Він зробить усе правильно та безпечно.

Зміст статті